Pojištění vozidel

auta.jpgMít svůj vůz či motorku kvalitně pojištěnou se vám vyplatí ve chvíli, kdy na cestách dojde k nečekané havárii nebo vám někdo ukradne vozidlo. Majitel motorového vozidla musí být ze zákona pojištěn pro případ, že svým vozidlem způsobí škodu ostatním. Jedná se o takzvané povinné ručení. Zároveň se však můžete pojistit i proti škodám, které vzniknou na vašem autě. To ošetřuje havarijní pojištění. A kromě toho nabízejí pojišťovny také celou řadu doplňkových pojištění, například pojištění skel či zavazadel, pojištění srážky vozu se zvířetem či nejrůznější asistenční služby.

Jelikož pojišťovny každý rok mění ceny těchto pojistek, vyplatí se vám každý rok před vypršením výpovědní lhůty zavolat si našeho poradce, který může nabízet prakticky všechna ručení a havarijní pojistky a nechat si od něj poradit. Ušetříte tím nemalé peníze. Kromě toho naši poradci dokáží vyjednat s pojišťovnou mimořádné slevy, které vaše pojištění ještě více zatraktivní.
 

Povinné ručení

  • Nebo také takzvané pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Chrání vás pro případ, že svým vozidlem způsobíte někomu újmu. Například při dopravní nehodě někoho zraníte, poškodíte něčí auto, zničíte dopravní značku a vznikne tak škoda na majetku. Povinné ručení je ze zákona povinné, takže každý, kdo chce se svým vozidlem vyjet na pozemní komunikaci, je musí mít uzavřeno. U povinného ručení je nutné sledovat nejen cenu pojištění, ale také jak se pojišťovna chová při poskytování pojistného plnění. Příliš levná pojistka vám může způsobit problém, když z ní nebude pokryta plná výše škody a poškozený může po vás vymáhat doplatek.

Havarijní pojištění

  • Havarijním pojištěním chráníte své auto. Opravíte díky němu nejen pochroumané plechy po autonehodě, ale může zahrnovat i případy, že vám na auto při bouři spadne větev, že vám lak poškrábe hloupý darebák nebo že vám auto ukradnou. Každopádně se ale havarijní pojištění sjednává se spoluúčastí. Na úhradě vzniklé škody se tedy podílíte i vy. Jak vysokou spoluúčast zvolíte, záleží ovšem na vás.